افرادی که تصمیم به راه اندازی استارت آپ دارند، عموما به دنبال راه هایی برای جذب کمک و راهنمایی در شروع مسیر هستند.

عموم سؤالاتی که ذهن افراد علاقه مند به حوزه استارت آپ و ارزش آفرینی را به خود مشغول می کند، مربوط به شروع مسیر و جذب کمک از افراد و منابع مختلف است. سؤالی در این مورد در وب سایت Quora منتشر شده که کالون اندروس، مدیرعامل استارت آپ Gremlin به آن پاسخ داده است. این مقاله زومیت را از زبان او بیان می کنیم.

داشتن کمک در شروع استارت آپ بسیار مفید است. به عنوان مثال سرمایه گذاران ابتدایی را در نظر بگیرید. شاید در ابتدا به جذب آنها شک داشته باشید، اما پس از مدتی، متوجه می شوید که حضور آنها می تواند موتور پیشران استارت آپ شما باشد. سرمایه گذاران اولیه در جذب مشتری به شما کمک می کنند و در مرحله بعدی می توانید با استفاده از کمک آنها، کارمندان خوبی استخدام کنید و تیم خود را گسترش دهید.

شریک خوب کمک دیگری است که قطعا به آن نیاز دارید. شریک شما در تأسیس استارت آپ باید فردی باشد که به او کاملا اعتماد داشته باشید و او را بشناسید. مؤسسان استارت آپ در طول مسیر با چالش های مختلفی روبه رو می شوند و حتی درگیری های متعددی با هم خواهند داشت. این نکته که شریک شما فردی قابل اعتماد باشد و نظراتش را با قاطعیت و در جهت پیشرفت شرکت بیان کند، کمک بزرگی خواهد بود. طرفین شراکت باید به این نتیجه برسند که نظر و بازخورد دادن، باید به دور از تمامی روابط دوستی انجام شود. نکته مهم دیگر این است که هر یک از شرکا، موفقیت دیگری را موفقیت خودش بداند و برای آن تلاش کند.

در مرحله بعدی به دنبال مربی یا منتور باشید. فردی که به نوعی مسیر امروز شما را مدتی قبل رفته باشد و بتواند تجربیاتش را عرضه کند. پیدا کردن این افراد در مراحل ابتدایی کمی دشوار است، اما در صورتی که با مربی مناسبی ارتباط برقرار کنید، بسیاری از اشتباهات رایج میان استارت آپ ها را انجام نخواهید داد.

از امتحان کردن نترسید. کارهای بنیادی برای اداره شرکت را تا مدتی خودتان انجام دهید و سختی اجرا را با تمام وجود لمس کنید. یک کارآفرین احتمالا در شروع کار باید تمامی وظایف حسابداری، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی و حتی کدنویسی را خودش انجام دهد. برای این حد از درگیری آماده باشید و هراسی از تجربه کردن این موارد نداشته باشید. این کار، درک سختی کار تیم را به شما می دهد و در نتیجه، می توانید منابع بهتری در اختیار آنها قرار بدهید و البته، ارزش کارشان را نیز بیشتر درک خواهید کرد.